Чи існує генетична схильність до алкоголізму?
Не секрет, що часто діти алкоголіків з часом теж починають зловживати спиртним. До сих пір точно невідомо, що є причиною такого їх поведінки - погана генетика або схильність дітей повторювати поведінку батьків. А можливо, причина криється в іншому?
Генетична схильність до алкоголізму

Передана у спадок схильність до алкоголізму дійсно існує. Ця інформація закладена в генах, що відповідають за метаболізм етанолу і за контроль нейропсихічних функцій організму. Однак це зовсім не означає, що у батька-алкоголіка дитина теж стане алкоголіком. У формуванні алкогольної залежності беруть участь не тільки гени, але і характер людини і його сила волі.

Більш того, якщо трохи детальніше розібратися в питанні спадкової схильності до алкоголізму, стає зрозуміло, що від батьків до дітей передається не саме любов до спиртного, а особливості психіки, які сприяють розвитку алкогольної залежності. Це може бути надмірна дратівливість, агресія, схильність до депресії і т.д.

Цікавий факт. Вчені з'ясували, що рівень любові до спиртного і схильність до алкоголізму залежить від раси людини. Наприклад, у представників монголоїдної раси немає гена, який відповідає за швидке розщеплення спиртного. Саме тому вони не отримують задоволення від випивки, і, відповідно, дуже рідко стають алкоголіками. У представників європеоїдної раси ген, який розщеплює етанол, присутній, а тому вони відчувають задоволення від алкоголю і набагато частіше страждають від алкоголізму.
Чи можливо побороти генетичну схильність до алкоголю?

Як було сказано вище, такі особливості психіки як неадекватне агресивна поведінка, схильність до депресії і т.п. передаються у спадок і часто стають причиною розвитку алкоголізму.

Дослідження показують, що агресивні діти в майбутньому часто стають алкоголіками. Щоб уникнути таких неприємних наслідків, потрібно якомога раніше починати опрацьовувати і коригувати складний характер і поведінку людини. Старанна робота над своїм характером, звичками і ставленням до життя обов'язково принесе свої позитивні плоди, і така неприємна річ як алкоголізм обійде людини стороною.
Отже, діти алкоголіків не обов'язково теж стануть алкоголіками в дорослому житті. Безумовно, їм буде набагато складніше боротися зі спокусою випити. Але і це залежить не стільки від генетичної схильності, скільки в моделі поведінки, яку вони спостерігають з дитинства. Діти подібно до губки вбирають інформацію ззовні і модель поведінки дорослих, тому, якщо у дитини батьки часто випивають, то і для нього такий спосіб життя буде здаватися нормою. Тим більше, якщо більше нічого іншого в своєму житті дитина не бачив. Для того, щоб побудувати інше життя, людина повинна бути дійсно сильною особистістю. Головне пам'ятати - шанс на краще життя є завжди, головне тільки вчасно їм скористатися.