Соковитий кавун - смачний і корисний подарунок літа
Рідко можна зустріти людину, яка б не любила в спекотний літній день насолодитися холодним соковитим кавуном. Це літні ласощі не тільки радує нас своїм солодким смаком, але і до всього іншого приносить багато користі.

У складі кавуна містяться вітаміни С, Е, В6, фолієва кислота, рибофлавін і безліч інших корисних елементів. У плоді також міститься достатня кількість вуглеводів, а ось жирів і білків практично немає. Так, калорійність 100 грам кавуна становить всього 27 ккал.

Так як кавун в основному складається з води, то його вживання потрібно обмежити дітям, які страждають на пієлонефрит і людям з хворими нирками. Також, через високий вміст фруктози, продукт не рекомендується вживати діабетикам.

Якщо ж ви страждаєте артритом, гастритом, захворюваннями печінки, ожирінням або хворобами серця, то для вас кавун навпаки дуже корисний. Дітям кавун можна давати починаючи з трирічного віку.
Як вибрати кавун?

Зараз почастішали випадки отруєння баштанними культурами, а тому вибирати кавун потрібно дуже ретельно. Дотримуйтесь простих порад нижче, завдяки яким вибрати смачний і хороший кавун не складе труднощів.

  • купуйте кавун тільки в перевірених магазинах і супермаркетах. Вся продукція проходить перевірку, перш ніж потрапити на прилавки магазинів, що значно знижує ймовірність покупки неякісного плоду. Чого не скажеш про стихійних ринках - навряд чи там так серйозно ставляться до перевірки якості кавунів;
  • звертайте увагу на хвостик кавуна - він повинен бути сухим. Сухий хвостик свідчить про те, що кавун дозрів в поле під сонцем, а не був зірваний зеленим і дозрівав штучним шляхом з додаванням нітратів. Про те, що кавун зрілий самостійно говорить і всім відомий жовтий бік плода. Не полінуйтеся також постукати по кавуну - стиглий відрізняється дзвінким звуком;
  • перш ніж спробувати куплене ласощі, перевірте кавун на наявність нітратів. Для цього відріжте часточку плоду і опустіть м'якоть в воду. Якщо вода стала каламутною, то кавун чистий, якщо ж пофарбувалася в рожевий колір, то це означає, що в плід додані нітрати;
  • місце зрізу кавуна теж може чимало сказати про його натуральності. Якщо зріз рівний і блискучий, то без хімічного втручання не обійшлося. У хорошого стиглого кавуна зріз пухкий, на ньому видно частинки цукру;
  • якісний кавун, якщо його кинути в воду, спливе, а ось напханий нітратами - потоне;
  • пам'ятайте про те, що найбільша кількість шкідливих речовин збирається у скоринки кавуна, тому не дозволяйте дітям з'їдати кавунову часточку дощенту.


До речі, кавун може радувати вас не тільки влітку. Спробуйте зробити з нього напої або смачне варення і заготовити на зиму. Ці кавунові ласощі будуть нагадувати вам спекотне літо навіть в найхолоднішу зиму.