Відмінність швидкої і невідкладної медичної допомоги
Кожен з нас, або наші рідні, потрапляли в ситуацію коли необхідне отримання медичної допомоги, а їхати на прийом до лікарні, є неможливим. Тоді ми набираємо 103. Але чи знали Ви, що в різних випадках, потрібно викликати різну службу. Адже, порівняно з недавніх пір невідкладна допомога і швидка відрізняються, як дві різні структури.
І так, які ж відмінності швидкої допомоги від невідкладної допомоги?

  • Перша, за лічені секунди реагує на виклик, і пов'язана вона з тим, коли людина знаходиться в небезпечному стані. Це: нещасні випадки, ДТП, серцеві напади, серйозні отруєння, відсутність реакції на лікарські препарати при підвищеній температурі тіла, пологи, або їх раптове переривання і багато іншого, що вимагає термінового надання медичної допомоги.
  • Друга - під час недуг, в будь-якій формі прояву. Наприклад, явні ознаки ГРВІ, грипу, болю різного походження, хронічні спокійно протікають хвороби. Без несучих загроз життєдіяльності та відсутності потреби госпіталізації.
Виклик здійснюється через центральну поліклініку району, за місцем прописки або проживання пацієнта, в робочі години, включає вихідні дні тижня. Такий номер телефону буде місцевий, а якщо ви не знаєте його, існує можливість переадресації з номера сто три.
Существует возможность, которая более практична и удобна большему количеству населения. Это выезд частного врача на дом, что будет соответствовать прибытию неотложки. Данная услуга платная, и представляет собой полный комплекс обслуживания, доктором с любой специализацией.
Алгоритми надання швидкої та невідкладної медичної допомоги:


Головним, що є в наданні лікарської допомоги, це чіткість і організованість дій медпрацівника, компетентність і безпомилковість. Ефективність призводить до одужання або підтримці здоров'я і життя в цілому.


  • Алгоритми надання швидкої допомоги:
  1. Лікар повинен переконатися в особистому та безпеки пацієнта;
  2. Первинний огляд, як оцінка вітальних функцій;
  3. Забезпечення роботи дихальної системи;
  4. Здійснення маніпуляцій відповідно до травмою;
  5. Проведення поглибленого огляду, збір анамнестический відомостей;
  6. Подача інформації про госпіталізацію при необхідності, і її проведення.
  • Алгоритми швидкої невідкладної допомоги:
  1. По приїзду, налагодження контакту з хворим;
  2. Проведення гігієнічних процедур;
  3. Опитування про наявність алергій і скарг пацієнта;
  4. Огляд вогнищ і загального функціонування організму;
  5. Направлення на здачу лабораторних аналізів, або на проходження обстежень;
  6. Обговорення та призначення оптимальних шляхів лікування;
  7. Рекомендації щодо подальших дій і повторного прийому.
Як бачимо, по пунктах дій, є істотні відмінності невідкладної допомоги від швидкої, як і первинна мета. Тому якщо при неправильній оцінці стану хворого, ви викликали друге, фахівець може викликати швидку.

Як надати первинну допомогу, і викликати необхідну службу, варто знати кожному. Не проходьте повз лежачого на тротуарі людини. Адже від може страждати від астми, або цукрового діабету, що неодмінно вимагає екстреної допомоги.