Вплив алкоголю на здоров'я людини
Чи відчуваєте розслаблення або, навпаки, зосередженість, випивши трохи алкоголю? П'єте алкоголь і не п'яніє? Любіть пити каву з коньяком? Тоді ця стаття для вас.
Алкоголь не рятує від депресії

Депресивний стан може розвинутися як у непитущого, так і у алкоголіка, причому шанси практично однакові - 70% і 80% відповідно. У людей, які п'ють келих вина щодня, шанси нижче. Важливо також розуміти, що є такі люди, які які не вживають алкоголь вимушено - через хронічних захворювань або нестачі грошей. Тому вони можуть впасти в депресію не через нестачу етилового спирту в крові, а через свою життєвої ситуації і нестачі спілкування з друзями в барі. Дуже важливо навчитися розрізняти причини і слідства.
Уміння пити - це не завжди добре

Якщо ви п'єте і не п'яніє, це означає, що ваш фермент алкогольдегидрогеназа успішно руйнує алкоголь. З одного боку здається, що це добре - людина контролює ситуацію, а значить нічого поганого не трапиться. Але насправді, він починає пити все більше і більше, щоб відчути хоча б малий ефект від алкоголю. Але спирт в печінці стає оцтовим альдегідом - дуже токсичним для організму речовиною. А руйнують це з'єднання вже інші ферменти, які можуть діяти набагато повільніше. Це означає, що краще мати малоефективні ферменти, що руйнують алкоголь - тоді людина зможе вчасно зупинитися і припинити вливати в себе нові порції отрути.
Не існує безпечної дози алкоголю

Навіть якщо ви п'єте помірно, варто пам'ятати, що будь-яка доза алкоголю згубно впливає на кожну клітину організму. Алкоголь значно збільшує ризик деменції, раку підшлункової залози, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Люди, які зловживають алкоголем, мають більш високі ризики серцево-судинних захворювань, артеріальної гіпертензії та абдомінального ожиріння. Крім цього, алкоголь погіршує поглинання вітамінів кишечником.

Алкоголь не продовжує життя, а навпаки

Зараз преса і блоги поширюють міфи про те, що кава і алкоголь корисні і можуть продовжити життя. На підтвердження розповідають про довгожителів, які пили і те, і інше. Але насправді це не зовсім правдива інформація. Секрет довголіття зовсім не в кава і тим більше не в алкоголі - тут велику роль грають хороші гени.

Не потрібно поєднувати каву і алкоголь

Прислухайтеся до поради і постарайтеся ніколи не поєднувати ці два напою! У разі похмілля кави допомагає не всім, а кофеїн буде тільки серйозно перевантажувати серце, яке і так працює щосили через похмільного синдрому. При цьому кофеїн може допомогти подолати абстинентний синдром - він проявляється, коли людина вирішила повністю зав'язати з вживанням алкоголю.

Чоловічий і жіночий мозок по-різному реагують на алкоголь

У мозку жінок, які страждають на алкоголізм, значно збільшені ті ділянки, які відповідають за задоволення і заохочення поведінки. У чоловіків же все навпаки. При цьому алкоголь у чоловіків викликає вдвічі більший викид дофаміну (медіатора, який бере участь в заохоченні), ніж у жінок. Цим зараз і пояснюється широке поширення алкоголізму серед чоловіків. Мозок жінки також більш чутливий до пошкодження алкоголем.

Алкоголь значно погіршує здатність міркувати логічно

У таких випадках часто активується ризикована сексуальна поведінка, простими словами - незахищений секс, часто з випадковими партнерами. У той же час, у чоловіка через алкоголь може не статися ерекція. Це пояснюється тим, що тиск в організмі через інтоксикацію алкоголем сильно падає. Алкоголізм може стати передвісником багатьох сексуальних розладів.

Алкоголь змінює роботу генів

Він значно впливає на роботу тих генів, які залучені в обмін холестерину, підтримки цілісності судин, нейропластичности і рецепторів нейромедіаторів. Такі зміни називаються епігенетичними - це значить, що поверх генів завдали мітки, які змінили активність генів. Ці зміни бувають тривалими і навіть можуть передаватися наступним поколінням. Під впливом алкоголю гени запускають численні процеси, через які мозку все складніше контролювати роботу всіх систем в організмі. Втім, є і хороша новина - завдяки відмові від алкоголю і фізичних навантажень, епігенетичні зміни можна частково зупинити.

Сподіваємося, що наведені вище аргументи допоможуть вам зробити правильний вибір на користь свого здоров'я. Якщо ж вони виявилися для вас недостатньо переконливими, то принаймні не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невелика доза алкоголю притупляє увагу і впливає на навички водіння, а значить підвищує ризик потрапити в аварію.