Артеріальна гіпертензія - недуга, про яку не всі здогадуються
У багатьох людей відсутні будь-які видимі ознаки і симптоми артеріальної гіпертензії, навіть якщо показники артеріального тиску досягають критично високого рівня. У той же час, деякі люди, при підвищеному тиску страждають головними болями, задихаються або у них може йти кров з носа. Але навіть ці ознаки не є специфічними і з'являються тільки коли тиск підвищується до небезпечного для життя рівня.

Все це призводить до того, що кожен другий пацієнт в Україні не знає про те, що хворий на артеріальну гіпертензію. А багато хто з тих, які знають про свій діагноз, взагалі не лікуються і ніяк не контролюють рівень свого артеріального тиску.
Як правильно вимірювати тиск

Завдяки регулярному вимірюванню тиску можна вчасно виявити проблеми зі здоров'ям на ранніх етапах і тим самим уникнути небажаних і неприємних наслідків.

Середнім оптимальним тиском для дорослої людини вважається 120/80 мм.рт.ст.

Тиск 140/90 і вище, за рекомендаціями Європейського товариства кардіологів за 2018 рік, є причиною для встановлення діагнозу артеріальна гіпертензія.

Отже, при вимірюванні тиску, важливо дотримуватися наступних простих правил:

  • перед виміром відпочиньте 5 хвилин, заспокойтеся, дихаєте рівно. Сядьте рівно, спершись об спинку стільця, обидві ноги тримайте на підлозі;
  • за 30 хвилин до вимірювання кави не пийте кави та інші напої, що містять кофеїн, не паліть, не вживайте алкоголь і не виконуйте фізичні вправи. Все це може вплинути на показники тиску і видати не зовсім точний результат;
  • для успішного вимірювання використовуйте підходить за розміром манжетку. Для більшості людей підходить стандартна манжета довжиною 35 см і шириною 12-13 см;
  • розміщуйте манжетку на плече на рівні серця, на 2-3 см вище ліктьового згину. Руки під час вимірювання повинні вільно і розслаблено лежати на столі.


Запам'ятайте одну важливу річ - стежити за тиском потрібно в будь-якому віці, незалежно від того, страждаєте ви будь-якими серцево-судинними захворюваннями чи ні. Артеріальної гіпертензії схильні не тільки люди похилого віку, до того ж в даний час значно збільшилася кількість хворих на цю недугу серед дітей та молоді.

Дбайте про своє здоров'я!