Доплерографія судин - що це таке, де застосовується і як працює
Доплерографія судин - це популярний, безпечний і точний метод, який дозволяє визначити загальний стан судин і тиск усередині них.

Доплер вен і артерій також застосовується для того, щоб виявити судинні захворювання і в подальшому контролювати їх.

Принцип роботи доплерографії

Під час доплерографії використовують спеціальний датчик - доплер. Цей датчик вимірює як звукові хвилі відбиваються від об'єктів, що рухаються. Потім комп'ютер обробляє інформацію і формує кольорову фотографію, на якій можна побачити стан судин, передумови до захворювань та іншу інформацію про судинах. Доплерографія - це нешкідлива процедура, яка максимально точно і інформативно передає відомості про стан судин. Метод не має протипоказань, а тому часто призначається вагітним і дітям. Саме дослідження проходить як звичайне УЗД і займає 25-40 хвилин. Лікар може призначити вам дослідження певних частин тіла, а саме:
 • доплер судин голови та шиї;
 • серця і великих судин;
 • дослідження кінцівок.
Трохи нижче розповімо докладніше про кожен вид дослідження.

Ціна доплера судин досить демократична, і ця ще одна причина того, чому ця процедура так популярна.

Що дозволяє визначити УЗД доплер судин шиї та інших частин тіла?
Завдяки даному виду дослідження можна визначити:
 • порушення в роботі судин;
 • стан кровотоку артерій і вен;
 • наявність і розміри тромбів;
 • чи є у пацієнта аневризми;
 • наявність варикозу і його стан;
 • звуження артерій;
 • наявність інших захворювань судин і багато іншого.
До всього іншого, доплер головного мозку допоможе знайти причину головного болю;
Види доплерографії

 1. Доплер судин головного мозку або дуплексне сканування. Метод допомагає досліджувати судини усередині черепа. Дослідження показує стан судинної оболонки всередині мозку, ступінь еластичності судин і т.д. Разом з дослідженням головного мозку можуть призначати доплер судин шиї та голови. Багато хто цікавиться, чи можна призначати доплер судин голови і шиї дитині? Даний вид дослідження нешкідливий і не має протипоказань, а тому підійде і для дітей. Ціна доплера судин голови і шиї також досить демократична.
 2. Доплерографія судин ніг. З її допомогою можна оцінити стан судин ніг, виявити тромбоз, аневризму і інші захворювання судин кінцівок.
 3. Доплерографія під час вагітності дає інформацію про кровообіг плода, стан плаценти і маткових артерій. Також доплер при вагітності інформує про можливі патології плоду і його недостатньому харчуванні.

Для чого потрібно УЗД доплер судин шиї та голови, а також інших частин тіла?

Якщо у вас є підозра на захворювання гіпертонією, цукровим діабетом, тромбозом, стенокардією, вегето-судинною дистонією, або ви вже страждаєте одним з цих недуг, то вам потрібно регулярно обстежуватися для контролю над хворобою або виявлення її на ранній стадії. Також доплерографія необхідна тим, хто переніс інфаркт. Крім того, дослідження судин за допомогою доплера рекомендується людям старше 40 років, близькі родичі яких хворіють будь-яким з перерахованих вище захворювань.

Доплерографія - де зробити і скільки коштує процедура?

Пройти доплерографію судин ви можете в медичному центрі Лавка життя. Висококваліфіковані лікарі ультразвукового дослідження і якісне нове обладнання гарантують точність результату і безболісність процедури. До того ж в нашому медичному центрі діє приємна ціна доплера судин шиї та інших частин тіла. Записуйтеся на процедуру ультразвукового дослідження судин в крамниці життя і будьте здорові!