Панічні атаки. Як заспокоїти нерви.
Ви часто відчуваєте раптову безпричинну тривогу або страх? Ці відчуття супроводжуються прискореним диханням, підвищеною пітливістю рук і нездатністю сконцентруватися? Швидше за все, у вас розвивається панічна атака. Ця проблема впливає на стан здоров'я і погіршує якість життя. Для того, щоб позбутися від неї, потрібно звернутися до лікаря.

Через ситуацію в країні ситуації ми звідусіль чуємо страшні новини про поширення смертельно небезпечного вірусу. Телебачення, соціальні мережі, радіо, розмови знайомих - все зводиться до тривожних новин про COVID-19. Так вже вийшло, що не всі люди здатні тверезо сприймати інформацію та оцінювати ситуацію, тим більше в такий неспокійний час. Наприклад, люди похилого віку, в силу свого віку і життєвих обставин часто мають слабку неврівноважену психіку, і тому дуже чутливі до поганих новин. Багато речей вони сприймають надто гостро, і як наслідок - виникає панічна атака. Не варто панікувати! Спробуйте взяти свій здоровий глузд в кулак і подивитися на ситуацію з іншого боку. Постарайтеся зрозуміти або донести це до людини з панічною атакою, що в новинах нам розповідають не тільки про смертельний вірус і світової пандемії, а й про методи лікування і про те, як у всьому світі успішно борються з недугою. Якщо ж страх вас не відпускає, то, перш ніж йти до лікаря, випробуйте в боротьбі з панічною атакою кілька дієвих методів.
Визначте що з вами відбувається під час панічної атаки

Коли мова йде про боротьбу з панічними атаками, знання - це ваша основна зброя. Так, це не допоможе вам зупинити напад страху і паніки, але полегшить боротьбу з ними. Що провокує у вас паніку? Чи можна позбутися від цього фактора? З цими знаннями вам буде легше уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.
Дихайте

Незважаючи на дратівливу очевидність і банальність цієї ради, він справді дієвий. Саме з нього потрібно починати, особливо якщо ви перебуваєте в громадському місці. Під час панічної атаки люди починають дихати швидко і неглибоко. Пошукайте техніку дихання, яка допоможе розслабитися і заспокоїтися саме вам і попрактикуйтесь її в спокійних умовах.
Розслабте м'язи

Людині з панічною атакою може здатися, що для розслаблення йому знадобиться ціла вічність. Проте, потрібно постаратися і розслабити м'язи за короткий термін. Спробуйте розслабляти м'язи по черзі, зосередьтеся на них і на своїх відчуттях.
Обмежте подразники

Якщо вас до панічних атак доводять новини або будь-яка інша інформація ззовні, краще від неї ізолюватися. Не чекайте черговий випуск новин і не скрольте новинну стрічку в соцмережах, щоб отримати нову "порцію страху".
Тримайте поруч з собою блокнот або ноутбук

Записуйте туди ваші відчуття під час панічних атак, ваші думки, страхи і те, що вас турбує найбільше. Можна записати причину атаки, якщо вона вам відома. Потім роздрукуйте сторінку або вибери її з блокнота і викиньте. Можна навіть спалити. Так ви матеріалізуете свої проблеми і фізично від них позбудетеся.
Менше кави
От чашки ароматного утреннего кофе бывает очень сложно отказаться, особенно заядлым кофеманам. Тем не менее, ученые советуют ограничить потребление этого напитка, так как содержащийся в нем кофеин может спровоцировать паническую атаку. Особенно если вас пугает замкнутое пространство или большое скопление людей. Пейте вместо кофе воду - она предотвратит обезвоживание организма.
Користуйтеся аудіододатками

Вони допомагають попередити панічні атаки, особливо в людних місцях. Слухайте музику, аудіокнигу або звуки природи - в загальному то, що допоможе вам заспокоїтися, сконцентруватися і взяти себе в руки.
На закінчення

Прочитайте наостанок стару єврейську притчу, яка, можливо, допоможе вам подивитися на тривожну ситуацію з іншого боку.

В одному місті, де жило багато євреїв, вибухнула епідемія. У тому ж місті жив і один святий чоловік. Одного разу на вулиці він зустрів ангела смерті і запитав у нього: "Скільки людей ти тут збираєшся забрати?". На що ангел відповів: "5 тисяч". Коли епідемія закінчилася, з'ясувалося, що померло 15 тисяч людей. Святий чоловік знову зустрів ангела смерті і запитав у нього: "Ти ж обіцяв забрати 5 тисяч людей, так чому ж померло 15 тисяч?". Ангел відповів: "Через епідемію я так і забрав 5 тисяч, а решта 10 тисяч померли через страх".

Тому, щоб не сталося, дотримуйтеся порад фахівців і посміхайтеся! Радійте звичайним речам навколо вас і не переставайте вірити в те, що все погане обов'язково пройде. Будьте здорові і бережіть себе!