Перевезення пацієнтів
У житті ми часто стикаємося з необхідністю транспортувати пацієнта в необхідний пункт призначення - з дому до лікарні і навпаки, для проведення медичного обстеження і т.д. Щоб така поїздка пройшла успішно і гладко, необхідно ознайомитися з нюансами цієї процедури.
На чому перевозять пацієнтів?


Для транспортування пацієнтів використовують спеціальний оснащений медичним обладнанням транспорт - реанімобіль. Такий транспорт використовується, якщо пацієнт знаходиться в нестабільному стані. У більшості ж випадків, коли стан пацієнта стабільно, вистачає звичайного автотранспорту.
Як підготувати хворого до перевезення?

В першу чергу потрібно стабілізувати стан пацієнта. Лікар або фельдшер дає йому всі прописані ліки, вимірює тиск, пульс і частоту дихання. Це допоможе пацієнтові легше перенести перевезення. Якщо у пацієнта зламаний хребет або кістки тазу, то звертатися з ним потрібно максимально дбайливо. Таких хворих потрібно дуже акуратно перекладати з каталок на транспортувальні носилки. Пам'ятайте про те, в машині пацієнта можна транспортувати тільки лежачи на ношах, але ніяк не сидячи.
Що робити при перевезенні хворого?

Обов'язково стежте за станом пацієнта - під час транспортування воно повинно залишатися стабільним. Якщо виникла необхідність - потрібно зробити знеболюючий укол. Також, якщо того вимагає ситуація і якщо машина обладнана потрібною технікою, хворому може проводитися штучна вентиляція легенів або непрямий масаж серця.

Уважно потрібно ставитися до пацієнта після інсульту - слідкуйте за тим, щоб у нього не піднявся тиск і не почалася блювота.
Як переміщати пацієнта по поверхах?

Для цієї дії найкраще використовувати вантажний ліфт. Для перевезення в ньому використовують носилки-трансформери. У разі, якщо працює тільки легковий ліфт, такі носилки швидко можна переробити в спеціальний медичний стілець. Якщо ж обидва ліфта з якихось причин недоступні, то пацієнта переносять по сходах вгору в точно такому ж вигляді - сидячи на стільці або лежачи ношах (питання як саме вже буде вирішувати транспортувальна бригада).