Тема: "Підвищена пітливість". Чому і як з цим боротися?
Пот - рідина яку виділяє наш організм, за допомогою потових залоз, представляючи собою водний розчин солей і органічних речовин. Найчастіше це відбувається при фізичних навантаженнях, піднятті температури тіла і округи, а також коли людина знаходиться в стресовій ситуації. Потовиділення характеризується, як необхідний процес охолодження. І хоча піт переносить феромони, він має запах. А при розмноженні бактерій досить різкий і неприємний для оточуючих.
Усунути сморід і притупити надлишок води, нам допомагають різні дезодоранти. На ринку мас-маркетів і аптек ми побачимо безліч фірм і різновидів. Бувають випадки коли, жоден із запропонованих не функціонує за призначенням. Найчастіше причиною підвищення пітливості є гіпергідроз.

Такий діагноз може прогресувати в різному віці, і розрізняється як первинний і вторинний. Перший, супроводжує нас в період статевого дозрівання. Другий, говорить про наявність збою в неврологічної, ендокринної та соматичної системах, і передбачає лікування.
Потові заліза розташовані на всіх ділянках тіла, але більша їх частина знаходиться на стопах і в зоні пахв, підвищена пітливість яких зустрічається найчастіше. Основний симптомом прояву недуги це посилені виділення, і зміна запаху.
Як зрозуміти що потрібно йти до лікаря?


  • Виділення поту, навіть при відсутності фізичних і емоційних навантажень, а також в холодну пору року;
  • Підвищена пітливість вночі, при нормальній температурі навколишнього середовища.
Такі симптоми можуть проявитися на деяких ділянках, і називатися локальним гіпергідрозом особи, голови, долонь і так далі. А може бути генераізоавнним - на всій поверхні тіла. Слід звернути увагу на болі в грудях, задишку, лихоманку, прискорений пульс, видимі зміни покриву шкіри.

На щедрість впливає і те що ми вживаємо в якості їжі. Такі продукти, як: гострий перець, цибулю, кофеїн мають вплив на процес.

Підвищена пітливість у чоловіків, причини, лікування.

Потовиділення може бути симптомом, більш серйозних недуг:

  • Надлишок або нестача гормонів, визначається як патологія ендокринної системи.
  • Неналежна робота нирок, які відповідають за виведення води;
  • Перенесення інсульту, обіцяє утруднене кровообігу мозку;
  • Порушення роботи спинного мозку, лімфогранулематоз і неходжкінської лімфомою - свідчить про онкологію.
  • Сифіліс, хвороба Паткінсона, синдром Рейлі-Дея - неврологія;
  • Порушення обміну глюкози - цукровий діабет.

Найпоширенішим у чоловіків, є підвищена пітливість ніг. Це пов'язано з рівнем гормонів, і усунення даної проблеми практично неможливе, а лише полегшення форми. За допомогою банальних рад: підвищення ступеня гігієни, використання якісного взуття і матеріалу шкарпеток, антиперспірантів спеціального призначення. У разі нехтування рекомендацій, підвищується ризик поширення інфекцій.

Підвищена пітливість у жінок, причини і лікування.

Функціонування органів, в людському організмі однакове, захворювання які описані вище також прямо відносяться до цього розділу. Але існують і суто жіночий фактор:

  • Менопауза. Характеризується зниженням естрогену, і описується як невірна передача мозку про навколишній температурі. Страждають від таких проявів приблизно 75%, особливо в нічний час доби.
Для усунення, рекомендується прийом лікарських препаратів, які знижують симптоми клімаксу. Для вибору ліків, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

  • Вагітність. Так як період першого триместру обумовлюється зміною гормонального фону. А другий і третій - збільшення необхідного обсягу циркуляції крові.

Вимагає лише дотримання норм гігієни. При консультації з лікарем, може бути рекомендовано використання водно-сольового розчину.
Лікування підвищеної пітливості у чоловіків і жінок:

Першим пунктом, буде звернення до терапевта і здача лабораторних досліджень. Можуть бути призначені: аналізи крові і сечі, біохімія, рентген, кардіограма.

Які допоможуть виявити провокуючі відхилення, і направити пацієнта до вузького спеціаліста. І так це може бути: невропатолог, дерматолог, ендокринолог, гінеколог, психотерапевт, інфекціоніст, онколог, хірург.

Найчастіше застосовуються консервативні методи: психотерапевтичний і фізіотерапевтичний методи, медикаментозна терапія. Але, не є винятком, оперативне втручання.

Варто пам'ятати що відсутність лікування підвищеної пітливості, призводить до порушення роботи серця. Не відкладайте проблему на завтра, зверніться до фахівця прямо зараз.