Транспортування пацієнта
Досить часто виникає необхідність перевезти лежачого пацієнта за кордон для лікування або навпаки повернути його в Україну. З кожним днем ця проблема стає все більш і більш актуальною, адже кількість наших співвітчизників за кордоном, особливо в Європі, зростає. Завдяки безвізового режиму активно розвивається туризм, в тому числі і медичний. Німецькі та польські клініки пропонують якісне медичне обслуговування і ставлять на ноги навіть важких хворих, в тому числі з онкологічними заболеваніямі.Еслі ви або ваші родичі вирішили лікуватися за кордоном, то будьте готові пройти через безліч юридичних і організаційних випробувань. Приклад таких труднощів - безпечна і швидка доставка хворого до місця лікування або ситуація, коли діти-громадяни інших країн забирають з України літніх, які потребують догляду родичів.
Що потрібно знати про медичні перевезеннях в Євросоюз і назад?

Зараз, завдяки безвізовому режиму, перетнути кордон не складає труднощів. До того ж митний і прикордонний контроль в Євросоюзі всіляко впливає документально підтвердженим медичним перевезень. Тому обов'язково беріть з собою виписку з лікарні або мед картку, на якій чітко прописаний діагноз. Також прослідкуйте, щоб в цій виписці було зазначено, що "хворий потребує сторонньої допомоги та догляду і направляється для лікування в місто N". Прикордонний контроль серйозно ставиться до таких перевезень і перевіряє документи дуже ретельно.

Також обов'язково беріть з собою пенсійні документи!

Пенсійне посвідчення, документи про інвалідність або пільги готуйте і перевіряйте заздалегідь.

Чого не потрібно брати з собою?

  • ікони;
  • предмети старовини;
  • твори мистецтва.

Незадекларованої можна везти суму грошей не більше 10 тисяч доларів.

Що робити, якщо захворів за кордоном?

Іноді трапляється таке, що наші земляки хворіють, перебуваючи в цей момент за кордоном і маючи страховку. У цьому випадку теж не забувайте про документах. Служба медичної перевезення зобов'язана надати офіційні договори і документи про оплату. Вони допоможуть вам отримати компенсацію за страховим полісом.

У підтверджуючі документи потребують і благодійні організації, які допомагають українцям в чужій країні. Саме тому уважно поставтеся до вибору транспортировочной служби і обов'язково просите всі підтверджуючі документи.