Як поліпшити пам'ять і роботу мозку дорослому і дитині?
Мозок - центральний відділ нервової системи людини і тварини, який відповідає не тільки за правильне функціонування організму і тіла, а й загальний розвиток розумових здібностей. Основою розвитку називається пам'ять. Вона є психологічним відображенням взаємодій минулого і дійсності.

Її основний обов'язок зберігати інформацію, що надійшла і постійно актуалізувати її. Що також, має на увазі під собою стирання оптимально непотрібних деталей, з метою економії для більш цінної інформації. Тому ми не здатні пам'ятати всіх моментів нашого життя, і забувати щось вважається нормальним.

Скарги погіршення здавалося б, звичайним почути від людей похилого віку. І може свідчити про наявність хвороби Альцгеймера. На жаль, така проблема часто стосується нас незалежно від віку. Питанням як поліпшити пам'ять людини, діагностикою та лікуванням займаються лікар невропатологи і героонтологі.

Коли йти до лікаря?

  • Дезорієнтація в просторі і знайомих місцях;
  • Складність в розумінні теперішнього часу, року;
  • Часта забудькуватість і втрата речей, імен близьких людей, запланованих зустрічей, і будь-яких щоденних маніпуляцій;
  • Розгубленість при діалозі, труднощі підбору слів, повторимость запитань і так далі.
Вплинути на прояви симптомів може: стрес, перенесені хвороби, когнітивні порушення і інше. Лікування може вимагати медичного втручання, а в деяких випадках досить спеціальних вправ і отримання вітамінів.

Якщо поодинокі, з вищевказаних показань, присутні у вашому житті, і трапляються не часто, але приносять дискомфорт. Скористайтеся методами як швидко поліпшити пам'ять з літератури чи інтернету.


Ми підібрали, для своїх читачів, комплекс вправ - покращуємо пам'ять.
1. Уявляй

Огорожа себе від метушні і спробуйте відновити перед собою образ, будь-якого із близьких людей. Подумки Намалюйте його обличчя, особливості рис. Далі спробуйте згадати голос, манери. Досягніть від себе точного відновлення деталей. Так Ви зможете розвинути свою уяву і креативність.


2.Фантазуй

Таке змагання можна запропонувати в компанії і разом потренуватися. Завдання: з наявних трьох слів, які не мають нічого спільного, створити розповідь, зв'язавши їх в одне ціле. Таке творче завдання, допоможе навчитися мислити більш розширено.

3.Твори

Як поліпшити пам'ять і увагу у дорослих, так і дітей за допомогою малювання. Завданням, є якомога точніше повторити картинку, що допоможе натренувати зорову пам'ять. Перш за все, займіться більш легкими зображеннями, без дрібних деталей, а після переходите до складних, кольоровим і об'ємним картинкам. Вам слід подивившись на малюнок на протязі пару хвилин, запам'ятати його. Далі відтворити зображення на чистому аркуші зі своєї пам'яті. Також можна тренуватися, малюючи фігури право рукою, а потім повторити ту ж саму маніпуляцію лівою.
Тест.


Попросіть одного написати близько 20-ти слів. Подивіться на список протягом 90-та секунд, і спробуйте їх повторити або написати. Отже, підрахуємо: 15-20 - відмінний результат; 10 - означатиме, що Ваші навички розвинені погано, запитайте як поліпшити пам'ять в домашніх умовах; 10-14 - середня, можливо Вам стануть в допомогу, описані надалі поради.
Як поліпшити пам'ять дорослій людині, підлітку або дитині особливі відзнаки немає. Рекомендаціями також буде:

  • Повноцінний сон.
Саме виспатися, мислить і користується усіма можливостями розуму. Адже мозку також потрібен відпочинок. Нам необхідно від шести до восьми годин сну на добу, для виключення почуття втоми.
  • Режим.
Дотримуючись розпорядок дня, Ви зможете раціонально використовувати свої сили як фізичні, так і розумові. Не забудьте в твій список, включить час відпочинку. Після кожного навантаження робіть перерви, можливо медитації або просто усамітнення, з чашкою гарячого чаю.
  • Тренуйтеся.
Логічні та інтелектуальні ігри, кросворди, вирішення завдань різної спрямованості. Ідіть до кінця, робіть виклик самому собі підвищуючи рівні. Читайте книги і вивчайте мови.
Також, всі вищезгадані тези, стосуються тих, хто цікавиться - як поліпшити пам'ять дитині. І невід'ємний порада батькам - даруєте дітям відчуття щастя. Адже неабиякий вплив на пам'ять надає ендорфін, ще його називають гормон радості. А щасливі люди набагато менше втомлюються і здатні запам'ятати більше великий потік інформації.


Які продукти покращують пам'ять?


Нікому не секрет, що багата на вітаміни їжа позитивно позначається на організмі і його функціонування. Інтелект, є не винятком. Ви завжди зможете купити вітаміни в таблетках, желейних цукерках та інших формах. Але включивши в свій раціон страва містять букети цінних корисних речей, Ви отримаєте максимальний заряд.


Клітковина - відноситься до складних вуглеводів і перетравлюється ферментами. Показує себе самим позитивно впливає компонентом. Вона очищає від токсинів, стимулює обмін речовин, і допомагає відновленню клітин, в тому числі мозку.


Тому, продукти поліпшують пам'ять і роботу мозку в основному містять клітковину, це: горіхи, бобові та зернові культури, фрукти і овочі. Найбільш збагаченими будуть стебла і зерна рослин, тому Ви часто чули про корисність пророслої гречки, пшона та інших круп.

З популярних методів поліпшення пам'яті народними засобами - прийом лляної олії або зерен. Залийте чайну ложку насіння окропом, до покриття, і залиште на ніч. З'їжте отриману констенстенцію вранці натщесерце. Згодом дозу слід збільшувати до двох столових ложок і вживати щодня.

Які препарати покращують пам'ять і роботу мозку, і їх правила прийому строго обмовляється з лікарем. Вони виписуються в індивідуальному порядку, враховуючи переносимість та протипоказання. Не займайтеся самолікуванням, тому як при неправильному підборі, прийом лікарських засобів викликає побічні реакції.

У підсумку хочеться сказати, що самоосвіта прямий заставу збагачення здібностей пам'яті і розвитку в цілому. Харчуйтеся корисною їжею, вивчайте книги і обов'язково відпочивайте.